budokan kovos klubas

Klubo Istorija

Pirmosios aikido treniruotės

Klubas „Budokan“ susibūrė neoficialiai dardevyniasdešimtaisiais metais, kada Domas J. atvyko studijuoti iš Vilniaus į Klaipėdos universitetą. Prieš atvykstant į Klaipėdą, jis intensyviai treniravosi ir domėjosi apie aikido Vilniuje. Studijų metais Domui pavyko išsinuomoti nedidelę salę Klaipėdoje, kurioje nebuvo centrinio šildymo ir tatamio, o treniruotis ir daryti kūlversčius tekdavo ant medinių grindų. Žiemą, atėjus į aikido treniruotes, durų rankena ir langai iš vidinės pusės būdavo apšerkšniję, nebuvo nei dušų, nei visų kitų patogumų. Norinčių treniruotis buvo daug, bet kai žmonės pamatydavo, kokiomis sąlygomis reikės sportuoti, daug kas atsisakydavo. Dėl to salėje buvo tik nedidelė grupelė entuziastų.

Vienas iš jų buvo Mindaugas S., Domas dažnai sako, kad Mindaugas buvo vienas geriausių, stipriausių jo mokinių. Būtent jis ir užėmė Domo vietą, kuomet šis po studijų grįžo į Vilnių dirbti ir tęsti aikido treniruotes.

Aikido kovos menas naujoje salėje

Praėjus kiek laiko, 2001 metais, Mindaugas kartu su Rimantu B. išsinuomojo naujas patalpas, kuriose pradėjo rengti kovos menų užsiėmimus ir oficialiai atidarė klubą. Patalpas jiedu puikiai įrengė, sutvarkė, išklojo tatamį, įrengė dušus, persirengimo kambarius, vėliau mažą pirtelę. Šiuo metu tai yra mūsų senoji salė statybininkų pr. 2 a. Mindaugas intensyviai treniravosi aikido kovos meno iki 2008 metų, buvo visiems pavyzdys ne tik ant tatamio, bet ir nulipus nuo jo. Jis buvo pavyzdžiu ir Dainiui Š., kuris turėjo didelį užsidegimą ir nuo keturiolikos metų lankė aikido treniruotes kaip Mindaugo mokinys.

Klubo augimas

Mindaugas visuomet labai daug laiko skirdavo darbui, kartais netgi po treniruočių vakarais važiuodavo ne ilsėtis kaip daugelis iš mūsų, bet į biurą, toliau dirbti. Vieną kartą, po vasaros stovyklos Mindaugas prasitarė, kad reikia uždirbti daug pinigų ir tada ramiai treniruotis aikido. Taip susiklostė, kad Mindaugas savo tuometinės kompanijos paskatintas įstojo mokytis verslo magistro laipsnio į vieną prestižinių universitetų. Dėl atstumo turėjo palikti Klaipėdą. Kadangi Dainius tuo metu buvo vienas iš labiausiai užsidegusių, intensyviai lankančių treniruotes, Mindaugas nusprendė jam pasiūlyti rūpintis sale ir treniruoti žmones aikido. Dainius labai nusiminė, nes suprato, kad jo mokytojas, draugas, galima sakyti šeimos narys, išvyksta ir reikia rinktis: arba uždaryti salę ir prarasti galimybę tobulėti, arba visiškai nepatyrusiam tęsti Mindaugo darbą. Dainiui šis kovos menas jau buvo tapęs gyvenimo būdu, todėl jis nepasidavė ir sutiko toliau vesti treniruotes. Būdavo labai gėda, kuomet ateidavo vienas kitas žmogus ar niekas neateidavo į salę, bet vis tiek reikėdavo tęsti užsibrėžtus tikslus.

Praktiškai visi Mindaugo mokiniai išsibarstė po to, kai pavyzdžio nebeliko salėje. Tada Domas kartu su Gintaru bei Edgaru I. pradėjo dažnai lankytis Klaipėdoje, savaitgaliui atvykdavo iš Vilniaus ar Kauno ir padėdavo palaikyti salėje techninį lygį. Taip pat visi iš Lietuvos kartu vykdavo į mokytojo Sensei Ulf Evenas seminarus Švedijoje, Lietuvoje, Estijoje ir kitose šalyse. Savaitgaliniai seminarai vykdavo maždaug kas tris mėnesius, taigi, po truputį techninis lygis salėje didėjo ir po kurio laiko vėl grįžo treniruotis daugelis Mindaugo senųjų mokinių. Po studijų grįžo ir pats Mindaugas į Klaipėdą, apsilankydavo salėje, bet, gaila, aikido nuolatinėms treniruotėms laiko jau neberasdavo. Metai bėgo, mokinių salėje daugėjo, atsirado ir naujų entuziastų, vienas iš jų Evaldas P. Jam buvo įdomūs įvairūs kovos menai ir turėjo sukaupęs labai daug patirties tokiuose kovos menuose kaip karate, boksas, imtynės ir kita. Tačiau žaisdamas futbolą jis susižeidė kelią, todėl po to nusprendė pamėginti kitą kovos meną, kuriame nėra spyrių į kojas. Jis atėjo praktikuotis aikido 2008 metais ir jam puikiai sekėsi. Evaldas nepraleidinėjo treniruočių, gana greitai pasiekė aukštą lygį. Po kurio laikoEvaldui kartu su Dainiumi kilo mintis, kad reikia atidaryti dar vieną salę, nes senojoje žmonės nebetilpo. Taigi, 2014 metais jiedu kartu atidarė dar vieną salę, centrinėje miesto dalyje, šiuo metu Minijos g. 2, kur naujus entuziastus treniruoja Evaldas.

2023 m. mūsų klubas prasiplėtė ir atidarėme dar vieną naują salę Vilniuje Kalvarijų g. 125. 

Aikido įkūrėjas sakydavo, kad šio japonų kovos meno tikslas yra padaryti taip, kad visi žmonės būtų tarsi viena šeima. Iš pradžių šis tikslas atrodo keistas, nesuprantamas, bet pokurio laiko, po ilgų metų treniruočių ir bendro meistriškumo siekimo, santykiai pasidaro labai artimi ir šis posakis tampa realybe.

Esame nepaprastai dėkingi savo mokytojams: Mindaugui, Domui, Gintarui, Edgarui ir visiems kitiems klubo nariams, be Jūsų Klaipėdoje aikido kovos meno nebūtų.

1
2004 m. pirmoji tarptautinė Aikido stovykla Klaipėdoje, stovykloje Žuvėdra, su Sensei Ulf Evenas 7 dan Aikido, iš kairės Mindaugas S. ir vienas klubo pradininkų Airidas B.
2
2003 m. Aikido seminaras Klaipėdoje, statybininkų pr. 2 a., iš kairės Gintaras S., iš dešinės Domas J.
3
2004 m. pirmoji tarptautinė Aikido stovykla Klaipėdoje, stovykloje Žuvėdra su Sensei Ulf Evenas 7 dan Aikido - Romas Žemgulis, vienas iš klubo pradininkų, šiuo metu Aikido instruktorius statybininkų pr. 2 a.
4
2008 m. Šeštoji tarptautinė vasaros stovykla su Sensei Ulf Evenas Klaipėdoje, stovykloje Žuvėdra.
5
2012 m. Dešimtasis klubo gimtadienis, Klaipėda, statybininkų pr. 2 a. - iš kairės Gintaras S., Evaldas P., Mindaugas S
6
2013 m. vizitas į Japoniją, Iwamą, aikido gimtinę, iš kairės D. Šilingas, iš dešinės dabartinis Doshu, Aikido įkūrėjo Morihei U. anūkas