budokan kovos klubas

Taisyklės

Aikido treniruočių taisyklės

Visos kovos menų treniruotės turi savo taisykles, kurių laikantis gerbiamas partneris, išvengiama sveikatos sužalojimų, palaikomas susikaupimas salėje. Ne išimtis ir Aikido.

Aikido Treniruočių Metu

1.    Aikido gali nulemti gyvenimą arba mirtį vienu judesiu, todėl treniruočių metu sekite instruktoriaus nurodymus, o ne įnikite į jėgos išbandymus.

2.    Aikido yra kelias, kuris padaro vieną žmogų lygų tūkstančiams, todėl treniruočių metu visada būkite budrūs ir matykite netik tai, kas vyksta priešais jus, bet ir stebėkite, kas vyksta aplink jus.

3.    Treniruotis Aikido visada turėtų būtų malonu.

4.    Instruktorius gali perduoti tik dalį technikų. Tam, kad galėtumėte naudoti atskirą techniką, jūs privalote išmokti ją stropių ir nenutrūkstamų treniruočių metu. Tik tada jūsų kūnas pradės įsiminti technikas. Beprasmiška vienu metu mokytis daug technikų. Paverskite techniką sau artima, kad ją įsisavintumėte.

5.    Kasdienės treniruotės prasideda Tai No Henko (bazinė pasitraukimo nuo atakos linijos ir susiliejimo su partnerio energija forma). Palaipsniui didinkite treniruočių intensyvumą. Įsitikinkite, kad nenuvarginate savo kūno. Stenkitės suprasti treniruočių tikslą.

6.    Aikido yra kūno ir proto treniravimas. Jo tikslas yra kurti gerus žmones. Dėl to, kad technikos yra visiškai slaptos, jūs neturėtumėte atskleisti jų atsitiktiniams žmonėms. Vengti bet kokio klaidingo technikos panaudojimo.

 

Ištrauka iš 1938 m. treniruočių instrukcijų, Budo, pagal Aikido įkūrėją, Morihei Ueshibą.