budokan kovos klubas

D.U.K.

Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K.)

Kada prasideda sezonas? Kada priimami naujokai?

Budokan klube naujokai priimami visus metus tiek vaikai, tiek suaugę. Aikido treniruotės vyksta visus metus pagal nurodytus tvarkaraščius.

Ar svarbu amžius? Lytis? Fizinis pasiruošimas?

Suaugusiems: aikido pradėti niekada nevėlu.

Technikos veikia pasinaudojant priešininko jėga irnukreipiant ją sau palankia linkme – priimantis ataką savo jėgos naudoja mažai. Taigi, treniruotis gali pradėti ir fiziškai silpnesni. Kiti kovosmenai pradedantiesiems gali reikalauti didesnio fizinio pasiruošimo, tačiau treniruojantis aikido tai nėra būtina. O reguliariai sportuojant kūnastvirtėja ir stiprėja, technikos atliekamos vis greičiau ir tvirčiau.

Vaikams: gali pradėti treniruotes nuo 6-erių metųamžiaus.

Taikoma ir išimčių, atsižvelgiama į vaiko brandumo faktorių. Jei vaikas jaunesnis negu 7 metai – instruktorius įvertina ar jis sugeba išlaikyti dėmesį, klausyti nurodymų, susikaupti ilgesnį laiką, gerbti mokytoją ir savo treniruočių partnerius. Taip pat jaunesnio amžiaus vaikai gali lankyti aikido treniruotes ir užsiėmimuose dalyvauti kartu su tėveliais.

Kada ir kur vyksta Aikido treniruotės? Kada pradėti?

Treniruotės vyksta reguliariai, puslapyje skelbiamu tvarkaraščiu. Galite pasirinkti vieną iš keleto salių kovos meno treniruotėms:

Suaugusiems:

– Minijos g. 2, III korpusas, 5 aukštas

Vaikams:

– Minijos g. 2 III korpusas, 5 aukštas;

– Statybininkų pr. 2A;

– Švyturio arena, Dubysos g. 10

Taigi, tiesiog nusprendę atvykstate anksčiau į pasirinktą salę, persirengiate ir pabandote.

Treniruotes galite derinti prie savo darbo grafiko. Yra klubo narių, kurie mėnesį treniruojasi, mėnesį dirba.

Apranga. Inventorius.

Pirmąjį mėnesį galite treniruotis su sportine apranga: kelnėmis ir marškinėliais. Aikido treniruotės vyksta basomis. Po mėnesio, jei nusprendžiate likti, turėsite įsigyti keiko gi.
Ilgiau besitreniruojančių suaugusiųjų treniruotėse naudojami mediniai ginklai. Pradedantiems jų turime salėje.

Kuo kiti kovos menai skiriasi nuo aikido?

Dažnai norintiems pradėti lankyti kovos menų treniruotes kyla klausimas, kuo jie skiriasi, koks kovos menas būtų geriausias žmogui asmeniškai? Trumpaiapibendrinus galima pasakyti, kad:

–         Daugelyje kovos menų vyksta varžybos, kova, norima nugalėti. Aikido varžybų nėra, nes neugdomas noras įveikti partnerį. Mokomasi tik kontroliuoti jėgą ir ugdyti savo asmeninius gebėjimus.

–         Aikido nėra spyrių, smūgių, vyksta tik provokacija, skirtingai nei kituose kovos menuose.

–         Aikido lavina vidinę harmoniją, padeda įvaldyti kūną, išlaisvinti vidinę energiją, tam, kad praktikuojantysis pats tobulėtų. Kiti kovos menai ugdo jėgą tam, kad įveiktų kitą.

Koks kovos menas tinka man?

Atsakymą į šį klausimą rasite apsilankę įvairių kovos menų salėse, pabandę treniruotis. Visada galite ateiti į aikido treniruotę nemokamai, kad geriau suprastumėte ar šis kovos menas jums tinka. Atėjus, klauskite instruktoriaus viską, ką norite sužinoti apie aikido filosofiją ir technikas.