budokan kovos klubas

Aikido

Kas yra Aikido?

Aikido tai šiuolaikinis rytų kovos menas, sukurtas Japonijoje 1930-1960 metais.

Aikido reiškia kelią į harmoniją, balansą, meilę ir suderinamumą ( do – kelias; aiki – harmonija, meilė, suderinamumas, balansas). Dažnai žmonės renkasi aikido kovos meną, nes tai yra puikus būdas išvalyti savo mintis ir visiškai susitelkti į tai, ką darome šią akimirką. Tai yra būdas pasiekti harmoniją su pačiu savimi, savo kūnu, savo mintimis.

Kovos menas, per kurį siekiama ne nugalėti, o būti harmonijoje

Aiki yra vienas pagrindinių aikido elementų. Šį principą treniruojame, atlikdami individualius judesius, apšilimą, įvairias veiksmų sekas, kurių metu suvienijame rankų, kojų ir galvos judesius su kūno centru, tam, kad kūnas taptų vientisas ir visos jo dalys judėtų harmonijoje.

Kai mūsų kūnas tampa pakankamai koordinuotas, galima praktikuoti aikido poroje, kuomet siekiama susiderinti su treniruotės partnerio judesiais. Aikido praktikanto užduotis yra nukreipti partnerio ataką, jo nesužeidžiant. Tokiu būdu žmogus, užsiimantis šiuo rytų kovos menu, siekia harmonijos ne tik su savimi pačiu, bet ir su savo partneriu. Treniruotėse ieškoma ir randami būdai kaip išvengti susidūrimo su jėga – ne nugalėti varžovą, bet išnaudoti jo energiją ir harmoningai nukreipti.

Aikido treniruotės – Vilniuje ir Klaipėdoje mūsų klube

Kviečiame lankyti treniruotes Klaipėdoje ir Vilniuje. Jeigu abejojate, ar šis rytų kovos menas Jums bus tinkamas, pasinaudokite pasiūlymu ir nemokėkite už pirmą treniruotę, kol apsispręsite.

budokan.lt3
Shigemi Inagaki Sensei ir Dainius Šilingas, Iwama, Japonija, 2013 m.